Kitap Doktoru ile tanışın...

Öhö öhöm..

Merhaba sevgili öğrenciler ve saygıdeğer veliler. Eğitim ihtiyacını karşılarken karşılaştığımız çeşitliliğin oluşturduğu karmaşa için burdayım. Yüzlerce yayınevi, binlerce soru bankaları derken kafanız çok karışıyor biliyorum. Bu karışıklık size olumsuz yansıyor. Çünkü kaynak kitap seçerken hataya (haklı olarak) düşebiliyorsunuz. Ticari gayelerle yapılan yanlış yönlendirmeleri saymıyorum bile. Artık iş başa düştü. Kitap Doktoru olarak kolları sıvadım ve sizlere objektif bir duruşla yardımcı olmaya geldim...

Peki neler yapacağız bir değinelim...

  Öncelikle kaynak kitaplarda ''çok tercih edilen işinize yarayacaktır'' mantığını arka plana atmalıyız. Çünkü her öğrencinin kullanması gereken kaynaklar birbirinden farklıdır.

Kimi öğrenci sayısal alanda başarılı olduğu için fen bilimleri dersinde az tercih edilen ancak zorlayıcı kaynaklara yönelebilirken, kimi öğrenci de temel düzeyle başlayabilir. Olması gereken de budur. Öğrenci, derste iyi bir başarı sağlamışken; öğrenciye çok satan veya ticari gaye ile bilinçsizce önerilen (kâr oranı fazla olması, elde kalması) kaynaklar öğrenciye basit gelebilir ve bu bağlamda zaman kaybettirebilir. Daha kötüsü ise; temel seviyedeki öğrenciye, seviyesinden yüksek bir kaynak verilerek özgüvenini kırılmasına sebep olunabilir.

   Çocuk ve ergen psikolojisi alanında eğitim görerek, araştırmalarda bulunarak; ortaokul ve lise seviyesindeki öğrencilerin en kritik dönemlerinde her dakikasının çok değerli olduğunu savunuyoruz. Bu bağlamda ''doğru kaynakların doğru zamanda kullanılması'' için çalışıyoruz.

Önerilere nasıl ulaşabilirsiniz?

Kaynak seçiminde desteği ücretsiz olarak e-posta yoluyla alabilir, blog olarak paylaştığımız kitap yorumlarıyla kendinize rota çizebilir veya İzmir'de bulunan kitabevimize gelerek (adres ve iletişim bilgileri ''İletişim'' sekmesinde mevcut) yerinde ve inceleyerek görebilirsiniz. Öğrencilerimize vereceğim profesyonel önerilerin herhangi bir bedeli yoktur. E-posta ile alacağınız destekte, daha önceden hangi kitapları kullandığınızı belirtmeniz gerekir. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin okuması gereken kitaplar konusunda da destek olacağım. Siz sınavda başarılı olana kadar yanınızdayım.

Sizleri bekliyor olacağım. 

Görüşmek üzere...

KitapDoktoru

© 2019 KitapDoktoru.com Her hakkı saklıdır. İçerik ve bilgiler izinsiz kopyalanamaz.